نقاشی نقاشی های قدیمی و مرموزی که شامل طرح‌‌هایی از اشیا ناشناس پرنده هستند

 • شروع کننده موضوع @nicedavil
 • بازدیدها 171
 • پاسخ ها 4
 • تاریخ شروع

@nicedavil

کاربر ارشد
عضویت
2017/08/30
ارسالی ها
9,967
امتیاز واکنش
30,549
امتیاز
941
سن
18
محل سکونت
بآبُل
نقاشی های قدیمی و شناخته‌شده‌ای که در این مطلب آن‌ها را بررسی می‌کنیم، طرح‌هایی دارند که به تفسیر طرفداران نظریه فضانوردان باستانی، اسنادی از دخالت فرازمینی‌ها در گذشته بشر هستند.


نقاشی های قدیمی و جالب‌توجهی از قرن‌های گذشته به جا مانده‌اند که توسط هنرمندان کشورهای مختلف خلق شده‌اند و همانند تابلوی مونالیزا داوینچی، در حال حاضر از ارزش فوق‌العاده بالایی برخوردارند؛ در همین رابـ ـطه، نقاشی‌هایی هم هستند که در کنار شهرت بالا، جزئیات عجیب و مرموزی را در خود داشته و جنجال‌های زیادی را در خصوص تئوری فضانوردان باستانی (Ancient Astronaut theory) و بحث موجودات فضایی به پا کرده‌اند.

بر اساس این نظریه فرازمینی‌ها در زمان‌های دور، با انسان‌ها در ارتباط بوده‌اند و در گذشته ما نقش قابل‌توجهی داشته‌اند؛ آثار باستانی مختلفی هم در سراسر جهان کشف شده که بحث‌های مربوط به این نظریه را جنجالی‌تر کرده‌اند و به عنوان مدارکی برای اثبات ادعاهای طرفداران آن در نظر گرفته شده‌اند.

با این تفاسیر، آثار هنری که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم شامل نقش‌هایی از اجسام پرنده ناشناسی هستند که تفسیرهای مختلفی در مورد آن‌ها ارائه شده است. در حالی که بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که این اشیا تصورات هنرمندان، نمادهایی از فرشته‌ها، ابرها و یا اجرامی مرتبط با پدیده‌های طبیعی هستند، عده‌ای از علاقه‌مندان به موضوعات مربوط به موجودات فضایی می‌گویند که در زمان خلق این نقاشی های قدیمی هنرمندان اشیا مورد نظر را به چشم دیده‌اند و قصد داشتند که از طریق آثار خود پیامی را به نسل‌های آینده منتقل کنند.
ر ادامه تعدادی از معروف‌ترین نقاشی های قدیمی و جنجالی موجود در این رابـ ـطه را معرفی می‌کنیم و قضاوت در مورد معنا و مفهوم نقش‌های مرموز موجود در آن‌ها را به عهده شما می‌گذاریم؛ با ما همراه باشید.
غسل تعمید مسیح، اثر آرت دو گلدر
اولین و به اعتقاد بعضی، قوی‌ترین سند مربوط به بحث فرازمینی‌های باستانی در این رابـ ـطه،‌ نقاشی قدیمی به نام «غسل تعمید مسیح» (The Baptism of Christ)،‌ اثر هنرمند هلندی، آرت دو گلدر (Aert de Gelder) از قرن‌های هفدهم و هجدهم میلادی‌ است که در نگاه اول، شی دیسک مانند قسمت بالایی آن با اشعه‌های نورانی که به زمین فرستاده توجه بیننده را به خود جلب می‌کند:

1-89.jpg


در میان سایر نقاشی های قدیمی مرتبط با این موضوع، اثر دو گلدر به دلیل جزئیات واضح شی پرنده مرموز به تصویر کشیده شده، شهرت زیادی دارد؛ در جواب به افرادی که چنین نقش‌هایی را به پدیده‌های طبیعی ارتباط می‌دهند، گفته شده که اگر هنرمند هلندی قصد داشت تا ابر،‌ خورشید و یا جرم آسمانی دیگری را بکشد می‌توانست این کار را به روشی کارآمدتر انجام دهد و به احتمال قوی جرم دیسک مانند نورانی بالای تصویر که به یوفوهای توصیف‌شده در عصر حاضر هم شباهت دارد، شی ناشناسی بوده که دو گلدر در مرحله‌ای از زندگی خود با آن مواجه شده است.
 
 • لایک
واکنش ها: Diba
 • پیشنهادات
 • @nicedavil

  کاربر ارشد
  عضویت
  2017/08/30
  ارسالی ها
  9,967
  امتیاز واکنش
  30,549
  امتیاز
  941
  سن
  18
  محل سکونت
  بآبُل
  معجزه برف، اثر ماسولینو دا پانیکال
  مورد بعدی از لیست که «معجزه برف» (The Miracle of the Snow) نام دارد، توسط نقاشی ایتالیایی از قرن‌های 14 و 15 پس از میلاد به اسم ماسولینو دا پانیکال (Masolino da Panicale)‌ خلق شده و در کمال تعجب، تعداد زیادی شی ناشناس دیسک مانند در آن به تصویر کشیده شده است:

  2-47.jpg


  بسیاری از افراد معتقدند که قصد پانیکال از رسم این اشیا، نشان دادن ابرهای آسمان بوده، اما با نگاهی دقیق‌تر و با توجه به ظاهر دیسک مانند نقش‌ها طرفداران نظریه فضانوردان باستانی گفته‌اند که این نقاشی دسته‌هایی از
  Please, ورود or عضویت to view URLs content!
  را به تصویر کشیده است.
   
  • لایک
  واکنش ها: Diba

  @nicedavil

  کاربر ارشد
  عضویت
  2017/08/30
  ارسالی ها
  9,967
  امتیاز واکنش
  30,549
  امتیاز
  941
  سن
  18
  محل سکونت
  بآبُل
  به صلیب کشیده شدن مسیح، صومعه ویسوکی دکانی
  بر روی دیوار یکی از صومعه‌های منطقه کوزوو به نام ویسوکی دکانی (Visoki Dečani)، نقاشی جالب‌توجهی از به صلیب کشیده شدن عیسی ناصره وجود دارد که جزئیات زیادی در آن به تصویر کشیده شده است؛ پس از نگاهی دقیق‌تر به قسمت‌های مختلف این مورد از نقاشی های قدیمی و مرموز، دو جسم پرنده گرد در گوشه‌های چپ و راست بالای تصویر خودنمایی می‌کنند:

  3-30-620x379.jpg


  در حالی که کارشناسان این دو شی را نشانه‌هایی از خورشید و ماه تفسیر کرده‌اند، علاقه‌مندان به تئوری‌های توطئه می‌پرسند که چرا داخل این اجرام کروی و معلق، انسان‌هایی به عنوان خلبان کشیده شده‌اند و چرا خالق اثر به جای رسم دو نقش عادی از اجرام اسمانی مورد نظر، آن‌ها را به شکل وسایل پرنده کشیده است؟
   
  • لایک
  واکنش ها: Diba

  @nicedavil

  کاربر ارشد
  عضویت
  2017/08/30
  ارسالی ها
  9,967
  امتیاز واکنش
  30,549
  امتیاز
  941
  سن
  18
  محل سکونت
  بآبُل

  بشارت، اثر کارلو کریولی

  یکی از نقاشان شناخته‌شده ایتالیایی از دوره رنسانس، کارلو کریولی (Carlo Crivelli)‌ است که به خاطر جزئیات بسیار زیاد آثار و به‌ کار بردن گیاهان و میوه‌های مختلف برای تزئین نقاشی‌های قدیمی خود شهرت دارد. در یکی از آثار معروف کریولی که با نام بشارت (The Annunciation) شناخته می‌شود، قسمتی از نقاشی در نگاه اول توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب می‌کند:

  4-23-620x874.jpg


  ابر دیسک مانندی که در آسمان قرار دارد، از سایر ابرهای داخل نقاشی متمایز است و علاوه بر فرشته‌هایی که در این قسمت از اثر به تصویر کشیده شده‌اند، پرتو نوری که از داخل ابر دایره‌ای به زمین تابیده و با عبور از یک کبوتر به زنی که گفته شده مریم مقدس است، رسیده، سوالات زیادی را در ذهن طرفداران نظریه فضانوردان باستانی ایجاد کرده است.

  گفته شده که هنرمندان دوره کریولی پرتوهای ملکوتی داخل آثار خود را از سمت خورشید و یا فرشته‌ها به زمین می‌فرستادند، اما تصمیم این نقاش ایتالیایی برای رسم منبع نور به صورت ابری دایره‌ای کمی غیرمعمول به نظر می‌رسد. در میان جزئیات فوق‌العاده جالب‌توجه اثر، فردی هم در زیر دروازه کشیده شده که در کمال بی‌توجهی سایر شخصیت‌های نقاشی، متوجه قسمت دیسک شکل موجود در آسمان شده است.
   
  آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • لایک
  واکنش ها: Diba

  @nicedavil

  کاربر ارشد
  عضویت
  2017/08/30
  ارسالی ها
  9,967
  امتیاز واکنش
  30,549
  امتیاز
  941
  سن
  18
  محل سکونت
  بآبُل
  مریم مقدس و سنت جیووانینو
  آخرین اثر هنری در میان نقاشی‌های قدیمی معروف و جنجالی ما مریم مقدس و سنت جیووانینو (Madonna with Saint Giovannino) نام دارد که در قرن 15 میلادی کشیده شده است. در آسمان پس‌زمینه نقاشی مجددا شیئی به شکل دیسک را می‌بینیم که با جزئیات شگفت‌انگیزی کشیده شده و مردمی هم در فاصله دور، توجه خود را به این جسم پرنده ناشناس جلب کرده است:

  5-13.jpg


  در حالی که خورشید در این اثر، در گوشه سمت چپ تصویر قرار دارد، به نظر می‌رسد که شی مورد نظر به نسبت نورانی بوده و در حالی که احتمال ابر بودن آن ‌هم زیاد نیست،‌ این سوال به ذهن می‌رسد که منظور خالق نقاشی از به تصویر کشیدن چنین جسمی چه بوده است؟ متخصصان می‌گویند که به واسطه جزئیات زیاد رسم شده،‌ این شی در نظر هنرمند اهمیت زیادی داشته است.
   
  • لایک
  واکنش ها: Diba

  برخی موضوعات مشابه

  پاسخ ها
  26
  بازدیدها
  1,212
  بالا